Mediacija

MiKK mediacijos modelis

Yra keletas priežasčių, kodėl tarptautinio vaiko grobimo atvejais turėtų dalyvauti du mediatoriai. Ko-mediacija turi privalumų, nes mediatoriai papildo vienas kitą, keičiasi idėjomis, palengvina ir sustiprina mediacijos procesą. Kol vienas komandos narys stebi procesą (apžvelgia ir rašosi pastabas), kitas gali užduoti klausimus, jie gali skirti didesnį dėmesį skirtingiems situacijos aspektams. Dviejų mediatorių dalyvavimas gali būti labai naudingas, kai jie turi skirtingų įgūdžių. Pvz., dalyviai gali pageidauti, kad vienas mediatorius būtų vienos srities specialistas, o kitas – kitos. Dviejų mediatorių dalyvavimas, kai jie pasiskirstę užduotis, gali pagreitinti procesą. Pvz., mediatoriai gali daryti susitikimus su ginčo šalimis atskirai tuo pačiu metu, taip efektyvinant patį procesą. Pagaliau ko-mediatoriai turi galimybę aptarti procesą. Visa tai lemia kokybiškesnį ir efektyvesnį procesą vaiko grobimo atvejais, kai sprendimas turi būti rastas negaištant laiko ir esant stiprioms emocijoms.

Tam, kad dalyviai jaustųsi patogiai, jiems reikia, kad mediatorius atspindėtų besiskiriančius etinius, lyties, amžiaus skirtumus. Pvz., šeimos mediacijoje kartais šalys geriau jaučiasi, kai mediatoriai yra skirtingų lyčių atstovai. Priešingu atveju tėvas gali manyti, kad moteris mediatorė labiau palaiko žmonos poziciją, ir atvirkščiai. Du skirtingas kalbas mokantys mediatoriai taip pat naudingi, kai šalys kalba dviem ar daugiau kalbų.

Asociacija „Mediacija tarptautiniuose konfliktuose, kuriuose dalyvauja tėvai ir vaikai“ (eng. „Mediation in International Conflicts Involving Parents and Children”) taiko specialų komandinį darbo modelį tarptautinio vaiko grobimo atvejais.

 

KITAS

Google Translation

Data Protection & GDRP compliance